MOODULKORSTNA 5 EELIST TELLISKORSTNA EES, MIDA VÕIKS TEADA IGA MAJAEHITAJA

 

1. Kergem kaal

Moodulkorstna jm kaal on umbes 2,5 korda kergem kui telliskorstnal, see võimaldab moodulkorstna paigaldamist ka kergema konstruktsiooniga uuselamutesse. Materjali kergem kaal aitab säästa ka transpordi kulude pealt.

2. Väiksemad mõõdud ja soojustus

Enim kasutatud 200mm lõõriläbimõõduga moodulkorstna välismõõdud on väiksemad kui telliskorstnal, mis jätab maja siseplaneeringus rohkem kasulikku ruumi. Tänu moodulkorstna väiksematele välismõõtudele on võimalik loovamalt projekteerida korstna ja küttekeha asukohta elumajas. Tänapäeva moodulkorstnatel on olemas ka nn. kaks ühes ventilatsioonilõõridega lahendused. Ventilatsioonilõõre on võimalik kasutada kas lisaõhu toomiseks küttekehale või siis loomuliku ventilatsiooni tagamiseks ehitises. Moodulkorstna saab paigaldada ka eluruumidest väljapoole! Moodulkorstna kolmekihilises lahenduses on soojustus mis tagab korstna töökindluse välitingimustes ka talvel. 

 

3. Ümar ja sile siselõõr

Suitsugaasid väljuvad korstnast spiraalina, ümara ristlõikega siselõõr kiirendab suitsugaaside liikumist kuna pakub suitsule optimaalset trajektoori võrreldes telliskorstna nelinurkse lõõriga. Moodulkorstna keraamilise siselõõri pind on ühtlane je sile võrreldes telliskorstnaga, see omakorda kiirendab ühtlase ja hea tõmbe. Moodulkorstna sileda lõõri külge ei kinnistu tahm nii kergelt ja lõõri on ka lihtsam puhastada.

 

4. Kiire paigaldus

8 kuni 10meetrise moodulkorstna ladumine võtab aega 1-2 tööpäeva. See on võimalik tänu valmis elementidele, mis sobituvad hästi kokku ja on stabiilsed. Telliskorstent ei soovitata laduda rohkem kui 2 meetrit päevas, mis tähendab et 10 meetrise telliskorstna ladumiseks kulub vähemalt 5 tööpäeva. 

 

5. Testitud lahendus ja ohutus

Moodulkorstna valmis-lahendus on tootja poolt testitud kindlate parameetrite järgi ja korsten vastab CE märgistuse nõuetele. Selle tulemusena on moodulkorsten ohutu ja töökindel. Telliskorstna töökindlus ja ohutus sõltub enamasti korstna laduja oskustest.